top of page
  • Фото автораАлёна Резуненко

Рекомендації на день(16,03,23)

Дослідницька діяльність: Вага повітря Ваш юний дослідник сумнівається в існуванні такої невидимої субстанції, як повітря? Тоді проведіть невеликий дослід. Візьміть палицю і дві однакові повітряні кульки. Палицю підвісьте рівно посередині, а по краях повісьте однаково надуті кульки. Палка висить рівно, що означає, що кульки важать однаково. Тепер проткніть одну з кульок голкою, вона лопне і випустить повітря. Що відбувається з палицею? Вона відразу ж нахилиться в одну із сторін, а значить повітря існує і навіть має вагу! В яку сторону нахилиться палиця ви дізнаєтесь після проведення досліду. Що потоне у воді? Відгадайте, який з апельсинів потоне швидше – в шкірці або без неї? Питання поставлене невірно – потоне взагалі тільки один. Без шкірки. І навіть незважаючи на те, що той, що в шкірці, важче, він все одно буде продовжувати триматися на воді, адже на ньому «рятувальний жилет»: в шкірці є багато бульбашок повітря, які і працюють рятувальниками, виштовхуючи потопаючий апельсин на поверхню води . Перевірте. Трудова діяльність: розвивайте вміння дитини самостійно доглядати за кімнатними рослинами. Гра-роздум «Щоб у родині ніхто не хворів» Діти за допомогою дорослого розмірковують про те, що потрібно родині для того, щоб у ній ніхто не хворів. Наприклад: -Щоб у родині ніхто не хворів, потрібно, щоб удома було тепло; -щоб члени родини добре харчувалися; щоб у домі не було протягів;

-щоб члени сім’ї дружили з фізкультурою та спортом; -щоб у родині не було шкідливих звичок, таких як паління, вживання алкогольних напоїв;

-щоб у родині ніхто одне одного не засмучував тощо Гра-пантоміма «Спортивне дозвілля моєї родини» Діти зображують імітаційними рухами під музику спортивні ігри, справи або зайняття, якими займаються в їхній родині (наприклад ранкова гімнастика, плавання, гра в бадмінтон, футбол, їзда на велосипедах та ін.) Дитина показує певні рухи, інші вгадують, що показала дитина. «Зроби правильні висновки» Задавайте дітям різні ігрові ситуації і просить їх подумати й розказати, як варто поводитись з рідними в тому чи іншому випадку. Ситуація 1. Добре поділитися з мамою новинами про своє життя в дитсадку? (Так.) А якщо мама в цей час зайнята приготуванням їжі й поспішає вчасно встигнути з вечерею? (Слід відкласти свої розповіді на пізніший час, коли мама буде вільна. Краще допомогти мамі по кухні, а не відволікати її від роботи бесідою.) Ситуація 2. Добре навчити маленьку сестричку новій грі? (Так.) А якщо вона в цей час обідає? (Спочатку хай поїсть, а тоді вже можна гратися.) Ситуація 3. Можна заспівати бабусі гарну пісеньку? (Так.) А якщо бабусі зле і в неї болить голова? (Не слід цього робити, краще подати бабусі ліки, чаю та залишити її у спокої, хай відпочине.) Ситуація 4. Треба татові допомагати нести сумки з магазину? (Так.) А якщо сумка занадто важка й тато не дозволяє вам цього робити? (Слід послухатися тата і зробити так, як каже він.)

Ось і закінчилася зима — довга, сонна, нашоро­шено притихла… Давайте послухаємо весну: якими звуками наповнила вона природу?


— Як ви вважаєте, чому весну називають «найголоснішою», «найгомінкішою» порою року? — Якими звуками супроводжується пробудження природи? — Які з них вам подобаються найбільше? Чому? Як тут усидіти в хаті, Коли все живе, цвіте. Скрізь дзвенять пташки крилаті, Співає сонце золоте. О. Олесь — Після зимової тиші весняні звуки сприймаються як стоголо­са симфонія. — Як ви думаєте, про що співає весна? — Послухайте капіж: який настрій викликають ці звуки? — Весна «дзвенить» не тільки водою, але й пташиним галасом, повертаються перелітні птахи в рідні краї. Які птахи повертають­ся? Хто першим повертається? (Шпак) Вихователь просить дітей описати зовнішній вигляд птаха.


Загадки

У садочку понад тином

Я зробив йому хатину.

Він навколо обдививсь,

Засміявсь і поселивсь. (Шпак)



Сам вечірньої години

Заховався в кущ калини,

Та на дудочку одну

Грає пісню чарівну. (Соловей)



Чорномазий, білодзьобий,

Він за плугом важко ходить,

Черв’яків, жуків знаходить —

Сторож вірний, друг полів,

Перший вісник теплих днів. (Грак)



Які ноги — такий ніс,

По болоту ходить скрізь.

Хату на хатині має,

Швидко жаб усіх піймає. (Лелека)



Швидко скрізь цей птах літає,

Безліч мушок поїдає,

За вікном гніздо будує,

Тільки в нас він не зимує. (Ластівка)




6 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі
bottom of page